Univerzálny trojvrstvový komínový systém Schiedel KERASTAR s vonkajším plášťom z nehrdzavejúcej ocele a vnútornou vložkou z keramiky.
Vnútorné šamotové vložky sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči teplotným zmenám, vlhkosti, absolútnou odolnosťou proti korózii a zvyšujú tak univerzálnosť celého systému.

Tento systém je použiteľný ako v exteriéri tak interiéri. Môže byť skvelým architektonickým prvkom. Priebežná keramická izostatická vložka s hrdlovým spojom, 60 mm hrubá vrstva tepelnej izolácie s vonkajším opláštením z nehrdzavejúcej ocele. ento systém je ideálny pre spotrebiče na tuhé palivá. Bez problémov použiteľný v interiéri ako aj exteriéri. V bytovej ako aj priemyselnej výstavbe. Veľmi dobre odoláva agresívnemu pôsobeniu ekobrikiet (slamené, ekobiohrášok a podobne). kominovy system kerastarIstota budúcnosti pre ďalšie generácie vďaka univerzálnosti a 30 ročnej garancii na funkčnosť komína.

Vnútorná izostatická vložka je zárukou bezpečnosti komína. Je odolný pri vyhorení sadzí (nepustí tento požiar do okolitých konštrukcii), odolný proti vlhkosti a proti korózii a je samozrejme kyselinovzdorný. Vonkajšie opláštenie je z vysokoleštenej nehrdzavejúcej ocele (1.4301). Tým je vysoko odolný proti poveternostným vplyvom a opticky skrášli každú budovu. Po celej dĺžke komínového telesa priebežná izolácia hrúbky 60 mm nedovolí vytvoriť tepelný most.

1 a Päta pre podlahovú montáž
1 b Päta na konzole vrátane odvodu kondenzátu
2 Dvierkový kus
3 a Napojenie dymovodu T-kus 90°
3 b Napojenie dymovodu T-kus 45°
4 a Komínový diel 665 mm
4 b Komínový diel 330 mm
4 c Komínový diel 165 mm
5 a Stabilizačná objímka
5 b Statická objímka
5 c Predĺženie pre statickú objímku
6 Odstupový kus pre obklad komína (bez vyobrazenia)
7 Vystreďovací kus do stavebnej konštrukcie
8 a Krycia hlava
8 b Meidingerova krycia hlava
9 a Prestup strechou priamy
9 b Prestup strechou 15° – 45°
10 Protidažďová manžeta