kvs moravia logo mTieto spotrebiče pracujú na princípe spaľovania tuhých palív: hnedého uhlia, dreva a v súčasnej dobe tiež ekologického paliva - drevených brikiet.

História závodu vo Dvorcich na Morave siaha do začiatku minulého storočia. Roku 1906 sa započalo s textilnou výrobou, ktorá bola vo vojnovom období preorientovaná na vojenskú. Po vojne už u strojárstvo zostalo. Roku 1994 bola zahájená výroba spotrebičov na pevné palivo, sporákov, kachlí a kotlov. Tento sortiment vyrábame v súčasnosti v ôsmich typových radoch a dodávame pod značkou KVS MORAVIA. Tieto spotrebiče pracujú na princípe spaľovania tuhých palív: hnedého uhlia, dreva a v súčasnej dobe tiež ekologického paliva - drevených brikiet. V rámci inovácií našich výrobkov boli zavedené spotrebiče s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) pre napojenie na systém ústredného vykurovanie domácnosti.

View the embedded image gallery online at:
https://www.klikon.sk/sporaky/35-kvs-moravia#sigProId7451b2e08a

Naše výrobky sú exportované do Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, Írska, Rakúska, Talianska, Slovinska, Slovenska, Ruska, Fínska, Švédska, Poľska, Estónska a Lotyšska.
Na spotrebiče na pevné palivá je poskytovaná záruka v dĺžke 24 mesiacov a bola u nich vykonaná certifikácia Strojárenským ústavom v Brne, VŠB - Technická univerzita v Ostrave a nemeckým skúšobným ústavom Rhein-Ruhr Feuerstätten Prüfstelle. Spoločnosť KVS EKODIVIZE a.s. je certifikovaná nezávislým skúšobným ústavom TUV CERT podľa systému kvality EN ISO 9001: 2008